Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jesteś kelnerem, czyli jesteś człowiekiem o wielu skilach.

Jesteś aktorem, gospodarzem, psychologiem, sprzątaczką, logistykiem, kawalarzem i człowiekiem orkiestrą, smakoszem, czasem barmanem, czasem kucharzem, pracujesz fizycznie i przede wszystkim jesteś handlowcem – jesteś sprzedawcą!

Często kelnerzy traktują swoją pracę bardzo pobieżnie, przyjmują zamówienie, wklepują w system, przynoszą dania, rachunek i tyle, są mili, ale nic ponadto. I to jest błąd -bo można, a nawet trzeba robić więcej!

Pokażemy Wam, jak można efektywnie sprzedawać!


Twoją przewagą jest to, że  nie musisz wydzwaniać do ludzi, nakłaniać do kupna, jeździć i oferować bonusów itp..do nas Goście przychodzą sami – i tak- z własnej woli chcą nam zostawić swoje wypłaty :D Bardzo wygodne - prawda? Wystarczy tylko dobrze pokierować zamówienie!

Uwaga -> Bądź uważny na indywidualne potrzeby i preferencje każdego Gościa. Cienka linia dzieli nas od wciskania a proponowania!


PRZYKŁAD 
Goście usiedli, witasz ich i rozdajesz karty menu, zbierasz zamówienie na napoje i zaczynasz sprzedaż! →


1. „Dzisiaj polecam Państwu szczególnie dwie spośród naszych przystawek: chrupiącą sałatkę z kozim serem, orzechami i nutą cytrusów oraz krem z pieczonych warzyw serwowany z grzanką czosnkową i bazylią, to popisowe dania naszego kucharza. Cały poranek zapach bazyli unosił się na kuchni.
Proszę spokojnie przejrzeć kartę, a ja przyniosę Państwu napoje."
Być może Goście przyszli tylko na danie główne, ale mamy 50% szans, że nasza apetyczna i zachęcająca prezentacja może skusić ich do zamówienia przystawki.

2. "Czy zdecydowali się Państwo na chrupiącą sałatkę z kozim serem, orzechami i nutą cytrusów oraz krem z pieczonych warzyw serwowany z grzanką czosnkową i bazylią? A może inna przystawka przyciągnęła Państwa uwagę?"


- zwróć uwagę na to, że nie pytam Czy zdecydowali się Państwo na jakąś przystawkę? To tak jakby zapytać w sklepie obuwniczym: czy wybiorą sobie Państwo jakieś buty...jakieś, czyli jakie? :-/


- jeszcze gorzej, jeśli powiemy - „Czy już Państwo coś wybrali? Coś..czyli co..? Brak doprecyzowania zwalania z decyzyjności – odbiera nam możliwość zachwalenia, sprzedaży zmysłami czy skuszenia.


Oczywiście Gość może nie chcieć przystawki i okay – nie zmuszamy go. Podstawą jest odpowiednie zadawanie pytań i sugerowanie dań. np.


3. "Czy do dań głównych, oprócz wina, życzą sobie Państwo wodę? Podajemy ją w półlitrowych karafkach ze świeżymi cytrusami i aromatyczną miętą?"

- brzmi lepiej niż pytanie - "Czy jeszcze chcą Państwo coś zamówić?" - Prawda?


4. "Nasz cukiernik przygotował dziś delikatny suflet czekoladowy na lekkiej piance z malin podawany z gałką naturalnych lodów waniliowych. Przyznam, że miałam okazje spróbować i smakuje niebiańską, warto zostawić sobie trochę miejsca."
- brzmi lepiej niż - „Jakieś deserki dla Państwa będą?”


To tylko kilka przykładów efektywnej sprzedaży, które powinniśmy sobie wypracować w swoim stylu obsługi.

Korzyści to nie tylko sprzedaż, ale również napiwki, zadowolenie Gości i fakt, że zostajemy zapamiętani jako idealny serwis.

Slider
Slider