Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Co pijesz? I jak zachować klasę przy stole wigilijnym!

Przyznacie sami, że w Polsce tradycją jest 12 potraw wigilijnych i dobrze schłodzony trunek, który bardzo często i od lat towarzyszy spotkaniom rodzinnym?

Święta to wyjątkowy czas… a tradycję trzeba zachować, powie każdy rodak! W związku z czym mamy dla Was propozycje :) Tak, jak w wigilie utrzymujemy postne dania, mimo iż nie musimy, tak warto przekonać się do lampki wina, no może i dwóch :D Wino pomaga w trawieniu a kolacje wigilijne mimo, że postne często są bardzo obfite.

Nie podpowiem Wam jaką markę wybrać, rocznik, czy nawet szczep, bo alkohol jest po to żeby sprawiał nam przyjemność, więc warto wybrać taki, które nam smakuje, słodka nalewka a może wytrawne białe. Jedno jest pewne, niech to nie będzie wino deserowe lub jak kto woli słodkie, czy półsłodkie, po obfitej kolacji bezpieczniejsze będzie wino wytrawne lub półwytrawne lub alternatywnie kieliszek nalewki?, najlepiej własnoręcznie zrobionej!

Gdy nadchodzi I i II dzień świąt, koniec postu, a imprezy rodzinne zaczynają rządzić się swoimi prawami, wtedy możesz wkroczyć Ty. Jeśli chcesz mile zaskoczyć swoich gości, poświęć trochę czasu i udaj się do sklepu specjalistycznego, możesz tam znaleźć oryginalną pozycję w dobrej cenie i sprawić wszystkim niespodziankę. A, że święta to czas prezentów, i wszyscy uwielbiają niespodzianki, warto połączyć prezenty ze świątecznymi smakami. I tu faktycznie dobra butelka może być świetnym i trafionym prezentem. Bo każdy czasem, ma ochotę przy lampce wina lub aromatycznej whisky oddać się beznamiętnie dobrej książce lub długim rozmową w gronie najbliższych.

Ważne jest by brać pod uwagę preferencje osoby, której kupujemy prezent. Whisky, która w swoim bukiecie zawiera aromaty suszonych owoców, cynamonu, przypraw korzennych, czy ciemny rum lub spiced. Sprawa ma się podobnie z winem. Każda osoba, która lubi whisky z chęcią spróbuje nowych smaków, których jeszcze nie próbowała, ale musi to być whisky a nie rum czy brandy. Dlatego zachęcam aby wybierać sklepy specjalistyczne, w których znajdziecie fachową obsługę i doradztwo.

A tymczasem na zdrowie! Być może w tym roku święta nie będą białe, ale za to niech będą kolorowe i pełne wspaniałych doznań smakowych!

Pozdrawiam Mateusz Witkowski

Slider
Slider